Proč polotlakové hrnce Woll Diamond Active Lite

Revoluční způsob nízkotlakého vaření kombinuje jeden z nejlepších hrnců na světě odlitý z jednoho kusu a patentovanou inovativní poklici pro vaření pod nízkým tlakem, která výrazně sníží čas vaření (podobně jako je tomu u tlakového hrnce). Tato kombinace zajistí skvělé chuťové zážitky a pokrmy ve vaší kuchyni! Hrnce Woll Diamond Active Lite tak obvykle zkrátí dobu vaření o 30 až 50% oproti běžnému vaření.
 
Hrnce Diamond Active lite jsou ideální pro pozvolné vaření se zavřenou poklicí, kdy je ztráta páry snížena na minimum. Brambory, zelenina, maso a ryby si zachovávají své rozdílné chutě, tvar a barvu. Podobně jako u běžného dušení jídlo neztrácí vitamíny a je tak zdravější.
 

polotlakovy_hrnce_diamond_active_lite

"Je to nejlepší hrnec, jaký jsem kdy měl. Vařím v něm veškeré polévky a omáčky. Zelenina nebo cibule do základu je vždy perfketně opečená a nikdy se mi nic nepřipálilo. "

ChefOndra, foodbloger a autor receptů

Geniální hrnce Woll Diamond Lite Active

 • Používáním poklice Diamond Active Lite můžete dosáhnout teploty mírně přes 100°C a tak díky mírnému vytváření tlaku uvnitř hrnce zkrátit čas vaření až na polovinu a snížíte spotřebu energie až o 70 %.
 • Ventil zajišťuje konstantní vyrovnávání tlaku a předchází jeho nadbytku uvnitř hrnce.
 • Nové standarty bezpečnosti: u hrnce garantujeme nepřetečení díky jeho technologicky sofistikovanému ventilu.
 • Oproti běžnému tlakovému hrnci můžete kdykoliv během vaření sundat poklici z hrnce a přidat ingredience nebo koření.
 • Vitamíny jsou zachovány, chuť obohacena a vůně z vaření je intenzivnější.
 • Patentovaný mechanismus uzavírání poklice zajišťuje jednoduchou manipulaci jednou rukou a hermetické uzavření hrnce díky speciálně vytvořenému silikonovému těsnění.
 • Se speciálním nepřilnavým titanovým povrchem můžete vařit tak, jak jste zvyklí, jen s minimálním množstvím tuku.
 

Mytí a údržba hrnců Woll

Před prvním použitím nádobí Woll umyjte hrnec horkou vodou s trochou mycího prostředku. Abyste zabránili zčernání nádobí a zasychání surovin, umyjte hrnce po každém použití, a to včetně poklice. Veškeré titanové nádobí Woll (kromě poklice) jsou vhodné do myčky nádobí ( doporučujeme však ruční mytí).
 
Odolné skvrny a zbytky jídla nechte odmočit ve vodě s trochou mycího prostředku před samotným mytím. Na odolnější skvrny můžete použít trochu prostředku na čištění sporáku a jemně je odstranit dřevěnou špachtlí.
 
Pokud je úchytka příliš špinavá, můžete odšroubovat šroub zespodu poklice, vyčistit ventil a vrátit vše do původní podoby. Zároveň také můžete poklici jednoduše a kompletně rozmontovat pro důkladnější čistění.
 • Odšroubujte dva nýty na spodu poklice.
 • Zatlačte pojistku úchytky na víku tak, aby se svorky otevřely; nyní můžete vyjmout sklo. Těsnění můžete nyní jednoduše vyjmout a znovu utáhnout co je potřeba ( upozornění: neztraťte těsnění).
 • Ventil může být jednoduše demontován a znovu instalován.
 • Kryt rukojeti skleněné poklice není přišroubován a může být jednoduše odejmut.

 

woll_diamond_active_lite_maso

 

Instrukce k vaření

Zahřívání - Nádobí Woll se zahřívá rychle a rovnoměrně, dosáhne teploty 300°C během pouhých 3 minut za nejvyšší teploty. Pokud používáte funkci boost na indukční plotýnce, stáhněte teplotu po 1 minutě. V závislosti na tom, co vaříte, ztlumte na požadovanou teplotu před přidáním tuku, olejů a potravin.
 
Vaření - Nepřilnavé nádobí Woll je vytvořeno i pro zdravé vaření, při kterém je potřeba velmi málo oleje nebo vůbec žádný. Pokud vaříte s tuky a oleji, nikdy nevařte dlouhou dobu na nejvyšší teplotu, abyste zabránili momentu, kdy se z oleje začne kouřit – to může zkazit chuť vašeho jídla či poškodit hrnec.
 
Uskladnění - Pokud skladujete vaše produkty jeden na druhém, umístěte mezi jednotlivé nádoby papírové ubrousky nebo silikonovou vložku, abyste předešli poškrábání.
 
Náčiní - Díky výjimečnému tvaru a vrchní vrstvě odolné proti oděru můžete používat veškeré kuchyňské náčiní ze dřeva, plastu nebo silikonu. Pokud se objeví malý škrábanec, neovlivní to ani výkon vašeho nádobí, ani jeho dlouhověkost.

Nádobí Woll

Společnost na výrobu nádobí založil Norbert Woll v německém Saarbrückenur v roce 1979. Netrvalo to příliš dlouho a se svým speciálně odlévaným nádobím si vybudoval pověst jednoho z nejkvalitnějších výrobců nádobí vůbec. Vlajkovou lodí této značky je řada s hrnců a pánví Nowo Titanium, o které se více dozvíte na této stránce. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv řadu, dostanete na desítky let spolehlivého pomocníka, který bude dělat radost celé vaší rodině.