Historie a výroba kovaných nožů Forged

Z obrovské lásky k vaření a stolování se v roce 2014 zrodil nápad vytvořit osobitou, atraktivní, kvalitní, ale především cenově dostupnou značku kuchyňských nožů Forged. Řadu nožů, která mimo skvělé a jedinečné materiály, bude mít svojí osobnost a bude ozdobou každé kuchyně. 

noze forged

 

Jak probíhá výroba nožů

Nože Forged se kovají v řemeslné dílně a nadšenými nožíři, kde je většina nožů z velké části vyráběna ručně tradičním způsobem. Z dílny neustále vyzařuje žár, oranžová záře ohně, syčivý zvuk při chladnutí kovu, ale především vášeň pro řemeslo.

Tato vášeň a řemeslná zručnost, kterou v konečném výsledku na noži běžně nevidíte, byla stavebním kamenem charakteristického vzhledu nožů Forged. A od toho se odvíjí i naše jméno, které v překladu znamená “ukován”.

Výroba kovaného nože zabere spoustu času, energie a trpělivosti. Nože se ručně kují, tvarují, kalí, brousí, leští a myjí. Díky kovanému vzhledu, který je doslova vytvořen kladivem, má každý nůž jedinečný a originální vzhled. Žádný nůž není stejný.

Historie

První řady byly uvedeny v roce 2015 pod značkou Forged. Nože s celkovou vizí značky si rychle osvojilo mnoho profesionálních i amatérských kuchařů v celé Evropě. V roce 2021 má Forged mnoho typů nožů, z nichž každý má svůj charakteristický kovaný vzhled a jedinečný design rukojeti. Všechny kované nože poznáte také podle loga Forged, které je vyraženo na každém noži.

Co se nám na Forged líbí

Budeme se opakovat, ale tyto nože vypadají opravdu famózně. Výrobci se podařilo docílit perfektní ceny u všech řad. Poměr ceny, výkonu a designu je jeden z nejlepších, který v našem e-shopu najdete. 

Nože jsou navíc baleny v dárkové krabičce, která z nich dělá perfektní dárek. Každopádně i pokud si chcete sami udělat radost, budete se těšit, až tyto nože dorazí, odklopíte víko a budete je moci vzít do ruky.

noze forged pouzdro 

Rukojeť

Rukojeti těchto nožů stojí za samotnou zmínku. Sám výrobce uvádí, že se jedná o masivní nože my to můžeme jedině potvrdit. Oproti ostatním nožům z naší nabídky mají rukojeť delší. U modelových řad Olive či Sebra se nůž pohodlně drží během veškerých způsobů krájení ať se jedná nudličky zeleniny, nahrubo nakrájenou cibuli nebo plátky masa.