Kurz: Dokonalá krémová polévka

V předchozím e-mailu jsme se naučili dělat (kuřecí) vývar, který je základem každé dobré polévky. Bez kvalitního vývaru si to v kuchyni už neumím ani představit, a až ho vypilujete k dokonalosti, tak ani vy.

Dnes se naučíme další oblíbený typ polévky - KRÉM. Důležité rady a tipy najdete v našem článku Jak na ty nejlepší krémové polévky. Doporučujeme si článek přečíst a následně zkusit některý z našich receptů uvedených níže.

Pokud máte nějakou otázku, mrkněte se do sekce Často se ptáte, kde jsme se snažili zodpovědět vše, co vás může trápit.

Jak na ty nejelší krémové polévky

Chcete si udělat krémovou polévku a ptáte se, jak ji uvařit, aby jí nic nechybělo? V dnešním článku se dozvíte základy, které byste u každé polévky měli respektovat.

Věřte, že po přečtení, už nikdy žádnou polévku nevylejete, protože se sní dříve, než se dostane do lednice.

Další články a recepty

Jako vždy se prvně naučte základy a pak se vrhněte na některý z našich receptů. Mezi naše oblíbené krémové polévky patří hrášková, česneková, rajčatová a batátová. Jejich výhoda tkví hlavně v tom, že jsou jednoduché a přesto lahodné. Doporučujeme radši uvařit větší porci, rychle se po ní totiž slehne zem!

Krémová česnečka

Pokud česnek moc nemusíte, možná mu to této polévce dáte další šanci. Do polévky ho není potřeba hodně a vče podtrhne slanina a křupravé krutony.

Italská tomatová polévka

Tomatovou polévkou nikdy nikoho neurazíte, a oblíbí si jí jak dospělí, tak děti. Příprava zabere maximálně 20 minut a vše se dává do hrnce postupně, kuchyňská linka tak zůstane čistá, což je rozhodně velké plus.

Krémová batátová polévka

Tuto polévku prostě miluji. Veškeré chutě jsou dokonale vyvážené: Sladké batáty, kyselost z limetek, exotická chuť kokosového mléka a rajčata, která receptu dodají svěží nádech.

Hráškový krém se slaninou

Výhodou hráškového krému je to, že lze podávat s čímkoliv. Velice oblíbená je také varianta se zastřeným vajíčkem a plátky lososa. Dále se sýrem ricotta nebo s cibulkou a krutonky.

Často se ptáte

Musím polévku rozmixovat celou?

TODO

Co když je polévka řídká?

Když je polévka řídká, lze ji přihustit klasickou jíškou nebo rozmíchat trochou kukuřičného škrobu. Jeho použití je rychlé, levné a neobsahuje mouku, která se často do krémové polévky nehodí. Stačí jen, když škrob rozmícháte s trochou vody a přilijete do polévky a provaříte. Škrob raději přidávejte po troškách, aby vám polévka nezhoustla příliš.

Jak poznat čerstvou zeleninu?

Rozpoznání čerstvé zeleniny v obchodě může být klíčem k tomu, abyste si domů přinesli nejen chutné, ale i nutričně bohaté polévky. Zde je několik tipů, jak poznat čerstvost zeleniny:

  • Barva: Čerstvá zelenina má obvykle živé, syté barvy. Pokud je barva mdlá nebo nevýrazná, může to být známka toho, že zelenina není úplně čerstvá.
  • Textura a povrch: U většiny druhů zeleniny by měla být textura pevná a křupavá, nikoli měkká nebo vláčná. Například listy salátu by měly být pružné a křehké, nikoli ochablé nebo lepkavé. Povrch zeleniny by měl být hladký a bez viditelných poškození, jako jsou odřeniny, promáčknutiny nebo řezy. Dávejte pozor na plesnivé skvrny nebo známky hniloby.
  • Vůně: Čerstvá zelenina často vyzařuje příjemnou, „zelenou“ vůni. Pokud zelenina páchne kyselo nebo nepříjemně, je to známka toho, že už není v nejlepší kondici.
  • Stopky a stonky: Stopky a stonky by měly vypadat svěže a být pevné, nikoli vyschlé nebo zhnědlé. U bylinek a listové zeleniny, jako je celer nebo kapusta, by stopky měly být pevné a neochablé.
  • Hmotnost: Čerstvá zelenina často váží více než její vzhled naznačuje, protože obsahuje hodně vody. Zelenina, která se zdá být překvapivě lehká pro svou velikost, může být dehydrovaná.

Co si před vařením připravit?

Na přípravu krémové polévky potřebujete nepřilnavý hrnec, škrabku a nůž na zeleninu. Dalším nenahraditelným pomocníkem pomocníkem bude prkénko, struhadlo nebo naběračka na servírování nebo

Další články

Francouzská kuchyně: Průvodce pokrmy a nápoji

Francie - to je Eiffelova věž, kvalitní víno a lahodné sýr brie. Na dovolené se návštěvě restaurace rozhodně nevyhýbejte.

Top zimní polévky na zahřátí

Jste připraveni na chladnou předpověď zimy? Ať už sněží, fouká vítr, nebo je jen šedivá obloha, chceme se zahřát tím nejlepším způsobem.

Ty nejlepší recepty z dýně

Jakmile přijde podzim, prodej dýní se rapidně zvýší. Ať už jde o dýňové latté, polévky nebo špagety, uvidíte ji naprosto na každém kroku.

Proč polotlakové hrnce Woll Diamond Active Lite

Revoluční způsob nízkotlakého vaření kombinuje jeden z nejlepších hrnců na světě a patentovanou inovativní poklici.