Velká litinová pánev 28 cm Magdalena tmavě modrá, Gourmetina

Smaltovaná litinová pánev Magdalena z Českého smaltu spojuje českou tradici a moderní kulinářské požadavky. Česká výroba a tradiční metody garantují odolnost, univerzálnost a zdravotní nezávadnost. Ideální pro všechny typy vaření a pečení. Vhodné na všechny typy sporáků a přímý oheň. Průměr 28 cm.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení
Kód: 1030-06-40
3 190 Kč
Velká litinová pánev 28 cm Magdalena tmavě modrá, Gourmetina
Sleva na vše
Sleva na vše
pro registrované
Ty nejlepší produkty
Vybíráme
pouze ty nejlepší produkty
Veškeré objednávky
Veškeré objednávky
expedujeme obratem
Vařením
Vařením
doslova žijeme každý den

Smaltovaná pánev ze série Magdalena s černým povrchem je univerzální pánev s výdrží několika generací a lze ji využít pro přípravu, steaků, masa, ryb či zeleniny. Hodí se jak pro vaření na přímém ohni nebo grilu, tak na sporáku v kuchyni nebo zapékání v troubě.

Pánev pro generace

Smaltovaná litina je léty prověřený materiál. Hodí se do jakékoliv kuchyně stejně jako pro přímé vaření na ohni a grilu. Je ideální také na indukční sporák a pro její odolnost jí můžete narozdíl od jiného nádobí mýt v myčce.

Povrch je také velmi odolný a dovoluje užití i kovových nástrojů jako jsou různé metličky či vidličky. Při správném zacházení toto nádobí zdědí ještě i vaše vnoučata.

Česká tradice a výroba

Tyto smaltované pánve se vyrábí v České republice nedaleko Hořovic, kde se litinové nádobí vyrábí už od 19. století. Směs litiny se vylévá do pískových forem, které dají pánvím tvar. Následně se ručně nanáší přírodní smaltovaný povrch.

Povrch šetrný k přírodě a zdraví

Pokud hledáte pánve a nádobí pro zdravé vaření, je to právě povrch z Českého smaltu, který splní vaše přísné požadavky. Toto nádobí disponuje několika atestacemi.

Smaltovaný povrch je vypalován při teplotách nad 800°C a je vyloučeno, že by při vaření nebo pečení, které probíhá při teplotách do 250°C, mohlo docházet k vylučování jakýchkoliv látek. To o běžně levných pánvích nelze říci.

Smaltovací směs je navíc roztok, který je tvořen pouze z přírodních materiálů, jako je křemičitá frita, jíl a přírodní barva. Tím je každý kus smaltovaného nádobí šetrný k přírodě a nezatěžuje přírodu ani při výrobě.

Vlastnosti litinové pánve z Českého smaltu

  • tradiční česká výroba
  • přírodní certifikovaný smalt
  • zdravotní nezávadnost
  • vyrobeno z odolné litiny
  • odolné vůči poškrábání či korozi
  • odolné vůči vysokým teplotám, zejména při smažení
  • skvělá tepelná vodivost
  • vhodné na veškeré typy sporáků, včetně indukce
  • vhodné na přímý oheň

Údržba smaltované pánve

Pánev stačí nechat odmočit a jednoduše umýt houbičkou. Díky smaltu se o pánev nemusíte složitě starat. Odmočené pánve můžete vložit do myčky nádobí. Další tipy a rady najdete v našem článku Jak vyčistit připálené hrnce a pánve.

Rozdíl mezi bílým a černým povrchem

Tyto pánve se vyrábí ve dvou provedeních s bílým a černým povrchem Black Edition. Černý podklad neobsahuje podkladový povrch jako je u bílé pánve, ale jeho výhoda je, že je hladší a vhodný pro grilování masa, zeleniny či ryb. Také je vhodný na otevřený oheň.

Bílý povrch se hodí na přípravu omáček, masových směsí a pokrmů s tekutinou. Díky vícero vrstvám je odolnější. Zároveň se bílý povrch lépe čistí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kuchyňské nádobí
Záruka: 2 roky
? Série: Magdalena
Země výroby: Česká republika
Barva: Modrá
Hmotnost: 3 kg
? Na indukci: Ano
Na plyn: Ano
Na elektriku: Ano
Na sklokeramiku: Ano
Na halogen: Ano
Průměr: 28 cm
Rozměry: 28 x 5 cm
Tvar: Kulatý
Vhodné do myčky: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: