Jak nabrousit nůž na ocílce

 

Ocílky se základně dělí na ocelové, diamantové nebo keramické. Dále jsou ocílky se slabším nebo silnějším brusným efektem. Některé ocílky tak ostří jen vytahují, některé prozměnu brousí (doslovně bychom ale měli napsat spíše rovnají ostří).

Každá ocílka funguje trošku jinak, vždy ale platí pravidlo, že musí být tvrdší než samotný nůž. Obtahovat ostří lze několika způsoby držení ocílky. Toho si můžete všimnout například u kuchařů v televizních pořadech. Zde je  postup pro ty, kteří nemají zkušenosti z profesionální kuchyně. 

 

Postup broušení nože na ocílce

 

1. Ocílku pevně uchopíme do ruky a kolmo opřeme o podložku či stůl.

2. Nůž přiložíme k ocílce v úhlu 20° a táhneme směrem dolů, od rukojeti ke špičce. Tento pohyb opakujeme několikrát vždy po jedné straně.

3. Nůž opláchneme pod tekoucí vodou a utřeme do suchého ubrousku.

jak nabrousit nuz na ocilce

 

  

Proč udržovat nože na ocílce?

Nůž je nedílnou součástí každé kuchyně a příprava pokrmů ať už se jedná o maso nebo zeleninu se dokáže s tupým nožem proměnit v dřinu. Ostrý nůž dodá jakémukoliv vaření lehkost, rychlost a preciznost. 

   

V naší nabídce naleznete několik typů ocílek. Při výběru sahejte spíše po delších ocílkách, které si poradí s jakýmikoliv nožem. Naše doporučení je na řeznickou ocílku s délkou 26 cm, která má nejlepší poměr cena/výkon a bude vám sloužit dlouhá léta.

 

denishenry

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení