Litinová forma na bábovku 2 l Josefína zelená, Gourmetina

Litinová forma na bábovku Josefína v zelené barvě z českého smaltu je klíč k dokonalé domácí bábovce. Smaltovaná litina zaručuje odolnost a dlouhou životnost. Ideální pro zdravé pečení, snadnou údržbu a autentickou českou kuchyni. Investujte do formy, která vylepší vaše pečení a stane se dědictvím pro další generace. Objem 2 l.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
29.7.2024
Možnosti doručení
Kód: 2030-01-30
3 890 Kč
Litinová forma na bábovku 2 l Josefína zelená, Gourmetina
Sleva na vše
Sleva na vše
pro registrované
Ty nejlepší produkty
Vybíráme
pouze ty nejlepší produkty
Veškeré objednávky
Veškeré objednávky
expedujeme obratem
Vařením
Vařením
doslova žijeme každý den

Litinová forma na bábovku ze série Josefína je nezbytným nástrojem pro každého milovníka domácího pečení. Tato tradiční forma má několik výhod, které ji činí nepostradatelnou ve vaší kuchyni, pokud toužíte po skvělé a chutné bábovce, která provoní celý váš dům.

Forma pro generace

Smaltovaná litina je léty prověřený materiál a skvělá investice do vaší kuchyně. Při správném zacházení tuto formu zdědí ještě i vaše vnoučata.

Povrch formy je také velmi odolný a smalt zajistí nejen snadné vyklopení bábovky, ale také ochranu před poškozením, snadné mytí a možnost vložit formu do myčky nádobí.

Česká tradice a výroba

Tyto smaltované formy se vyrábí v České republice nedaleko Hořovic, kde se litinové nádobí vyrábí už od 19. století. Směs litiny se vylévá do pískových forem, které dají formě tvar. Následně se ručně nanáší přírodní smaltovaný povrch.

Povrch šetrný k přírodě a zdraví

Pokud hledáte pánve a nádobí pro zdravé vaření, je to právě povrch z Českého smaltu, který splní vaše přísné požadavky. Toto nádobí disponuje několika atestacemi.

Smaltovaný povrch je vypalován při teplotách nad 800°C a je vyloučeno, že by při vaření nebo pečení, které probíhá při teplotách do 250°C, mohlo docházet k vylučování jakýchkoliv látek. To o běžně levných pánví nelze říci.

Smaltovací směs je navíc roztok, který je tvořen pouze z přírodních materiálů, jako je křemičitá frita, jíl a přírodní barva. Tím je každý smaltovaného nádobí šetrný k přírodě a nezatěžuje přírodu ani při výrobě.

Pečení s formou Josefína

  • Před prvním použitím umyjte formu mýdlovou vodou.
  • Doporučujeme vymazávat přepuštěným máslem a vysypat polohrubou moukou.
  • Formu naplňte maximálně do 3/4, aby nedošlo k přetečení.
  • Na odstranění připálenin nepoužívejte kovové předměty či drátěnky.
  • Pro odstranění odolnějších usazenin těsta použijte měkký kartáček.
  • Další tipy a rady, jak upéct dokonalou bábovku najdete na této stránce. Najdete na ní spoustu užitečných rad od přípravy až po vyklopení.

Údržba smaltované formy

Formu stačí nechat odmočit a jednoduše umýt houbičkou. Nepoužívejte drátěnku ani jiné předměty, které by mohli pánev poškrábat. Díky smaltu se o formu nemusíte složitě starat. Odmočené formy můžete vložit do myčky nádobí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pečení a zapékání
Záruka: 2 roky
? Série: Josefína
Země výroby: Česká republika
Barva: Zelená
Hmotnost: 2,9 kg
Objem: 2 l
Rozměry: 27 x 11 cm
Vhodné do myčky: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: