Co dát jako svatební dar: Průvodce výrobky a kategoriemi

Čeká vás svatba a vy přemýšlíte, jaký dát svatební dar pro novomanžele? V dnešním článku se podíváme na to, co se hodí darovat do kuchyně. Od nožů přes nádobí až po pánve. S námi zvládnete vybrat perfektní dárek pro každého.

Co dát jako svatební dar pruvodce a tipy

Vybrat svatební dar není jednoduché. Naštěstí má většina novomanželů připravený nějaký seznam nebo preferují finanční podporu, takže se nemusíte příliš dlouho rozhodovat. Ale to není vždy tento případ, proto jsme se rozhodli, že pro vás sepíšeme seznam výrobků, které se hodí jako dárek a potěší snad úplně každého. Co tedy pořídit za svatební dar pro kamarády nebo známé? 

P.S Pro další inspiraci mrkněte do kategorie Dárky do kuchyně rozdělené podle ceny a pohlaví, případně konkrétně na Tipy na svatební dary

Co takhle kvalitní sadu pánví nebo hrnců?

Nejlepší a nejoceňovanější bývá nová sada nádobí nebo sada pánví či hrnců jedné značky. Proč je sada kuchyňského nádobí tak dobrý dárek? Protože má jednotný vzhled i vlastnosti, což z hlediska vaření i po vizuální stránce ocení každý kuchař. Může si totiž být jistý, že vše bude fungovat stejně a nečeká ho žádné nepříjemné překvapení.

V nabídce máme sady pánví nebo hrnců. Ceny se pohybují od 2 500 Kč, což je poměrně ekonomické řešení na to, o jak moc kvalitní značky jde. V nabídce totiž máme pouze léty prověřené výrobky od spolehlivých značek (např. Zwilling, Ballarini, …), na které nejsou prakticky žádné reklamace. 

Při výběru se místo vzhledu zaměřte spíše na to, jestli nemají vaši přátelé indukci, na kterou nesedí 100% nádobí, proto si to zkuste nenápadně zjistit, případně kupte nádobí na indukci. Pokud zrovna nemáme sadu na indukci, vytvořte si ji z jednotlivých produktů sami. Budete mít volnější ruku ve výběru a můžete to spojit i s koupí nožů, které zmiňujeme hned jako další bod.

S nožem NIKDY neuděláte chybu

Přiznáváme, že novomanželé už pánve nebo hrnce mohou mít a tak jim to s novým nádobím zrovna neulehčíte. Navíc by mohl mít podobný nápad i někdo jiný…

Pokud si chcete být jistí, že váš dárek nepřijde vniveč, pořiďte jim kvalitní kuchařský nůž, případně rovnou celou sadu nožů.

Kvalitní nože vysoké kvality v českých kuchyních chybí jako sůl. Obvykle v šuplících najdete průměrné nože, které se rychle tupí a ostrý řez se vám povede maximálně 3x a pak zas musíte použít brousek

Ale ničeho se nebojte, naše nabídka nožů je tak pestrá a dobře rozdělena do kategorií a podle filtrů, že si snadno najdete nůž, který bude vypadat tak dobře, že si ho budete přát i pro sebe. Až totiž poprvé naživo uvidíte japonský nůž, rozšíří se vám zorničky a srdce vám radostí a krásou zaplesá. Nejoblíbenější bývají nože 3 ctností - santoku nože.

Na Denis Henry najdete 2 hlavní značky - Miyabi a Kai. Největší vizuální krasavci jsou ty s tepanou nebo damaškovou ocelí. Jejich povrch je totiž opravdu zvláštní, ale zároveň opravdu luxusní. Krájí se s nimi jedna báseň a jsou to parťáci doslova na život!

Kromě toho u nás samozřejmě koupíte i jiné značky a různé typy nožů. Zmínit musíme

Formy Nordic Ware 100% vykouzlí úsměv na tváři

Milovníci sladkého a “poloprofesionální” pekaři vám utrhnout ruce, až jim budete předávat luxusní formu na bábovku Nordic Ware. Bývají totiž snem mnohých, bohužel ne každý je ochotný dát za formu víc jak 1 300 Kč. Což samozřejmě nelze soudit, takže novomanželům udělejte radost a pořiďte jim od této značky alespoň jednu formu. Formy vynikají hlavně svým netradičním vzhledem a nádhernou výraznou kovovou barvou. Bábovky z ní jsou samy o sobě malé umělecké dílo. No řekněte, jaká jiná forma toto dokáže? My bychom řekli, že žádná!

Kromě toho si prohlédněte i líbezné formy na koláč v tradičním a poměrně retro stylu a barvách. Spolu s bábovkovou formou budou tvořit perfektní svatební dvojku. Pro doplnění ale doporučujeme vybrat něco z kategorie keramické formy, v kterých se dají dělat i slané pokrmy (např. lasagne, gratinované brambory, péct bagety, vepřová terina, …)

Když v nich dřímá Ital…

Jak jsme nedávno psali v článku Čerstvé domácí těstoviny, není nad to, když si připravíte vlastní poctivé těstoviny. Není to ani tak namáhavé. Bohužel bez strojku na těstoviny to příliš nejde. Jedině s ním se dají udělat stejně tenké plátky těsta a pomocí nástavců druhy těstovin. 

Jsou novomanželé milovníci italské kuchyně a jejich tělo se z většiny skládá právě z těstovin všech druhů, tvarů a délek? Strojek je jasná sázka na jistotu. V balení najdete dokonce i 2 nástavce, ale dokoupit lze ještě dalších cca 5. Jestli vám ještě zbyde pár stovek, dejte je za sušák na těstoviny.

A teď stačí počkat a doufat, že se při příští návštěvě u novomanželů budou podávat právě čerstvé těstoviny…