Jak vybrat tyčový mixér

Tyčové mixéry Bamix

Ponorný mixér zajisté patří do základního vybavení každé kuchyně. S tyčovými mixéry by měla být práce rychlá a snadná.

 

NA PRVNÍ POPHLED

 

Je důležitá odnímatelná noha?

Jednoznačně ne. Tato výhoda se časem může stát nevýhodou. Při dlouhodobém užívání může noha mixéru přestat pevně dosedat. Pevné spojení s tělem mixéru jako je to například u tyčových mixérů Bamix je vhodnější pro každodenní použivání. 

Celonerezová noha je další výhodou. Oproti plastové nehrozí prasknutí nebo deformace zejména u teplých porkmů. Dnes již výrobci poskytují i ochrany proti poškrábání nádobí.

Proč je důležité zpracování hlavy mixéru

V případě plně uzravřené hlavy u levnějších mixérů nemá kde pokrm proudit a tudíž tyto mixéry nikdy nedokáží pokrm rozmixovat tak jako ty s průduchy či úplně otevřenou hlavou.

 

OSTATNÍ PARAMETRY A FUNKCE 

 

Cena

Cena hraje důležitou roli, ale výběr levného ponorného mixéru může být špatná volba. Tak jako u ostatních spotřebičů se nízká cena promítne do kvality celého mixéru. Slabý výkon a špatné uložení nožů se stane doslova noční můrou stejně tak, jako špatně promixovaná polévka nebo omáčka. 

Doba mixování

Žádný z tyčových mixérů nemá nepřetržitou dobu mixování. Na úkor výkonu ty lepší vydrží několik minut, ty horší pouze pár desítek vteřin. Mixér by se rozhodně neměl nechat přehřívat. 

Poměrně důležité je začít mixovat nejdříve na nižší stupeň rychlosti. Suroviny se nejdříve rozmělní a až poté je vhodné začít mixovat na plný výkon. Tímto se dosáhne lepšího výsledku.

Nejvýkonější mixéry s dlouhou výdrží na trhu jsou jednoznačně mixéry Bamix.  Kvalitu mixéru Bamix potrvzuje i jejich záruka, která je na motor deset let. Mezi další kvalitní tyčové mixéry se řadí výrobci KitchenAid a Catler. 

Rychlosti

Nejvyšší počet rychlostí neznamená lepší volbu. Stupně mezi rychlostmi bývají těžko rozpoznatelné. Stupně 2 až 5 je u tyčového mixéru ideální počet rychlostí.

Bezpečnost nádobí

Tyčové mixéry KitchenAid a mixér Catler FP 4010 jsou vybaveny ochranou proti poškrábání nádobí. Bez jakýchkoliv starostí je tak možné mixovat v jakémkoliv hrnci nebo nádobě. Tato funkce však bohužel nebývá standartem levných tyčových mixérů.

Příslušenství

S několika modely získáte v balení také sekáčky na ořechy nebo bylinky, šlehací nástavce a praktické držáky či nástavce. Jednoznačně nejlepší sekáček, který zvládne sekat i krouhat zeleninu, obsahuje mixér Food Processor Catler FP 4010. 

Jak vybrat tyčový mixér  

JAK MIXOVAT

 

Tato rada s výberem mixéru nemá téměř nic společného, ale i tak je často opomíjená. Použití užší a vyšší nádoby při mixování lze dosáhnout mhohem lepšího výkonu a jemnější struktury. Mixovaný pokrm má v takovéto nádobě méně prostoru a lépe tak prochází hlavou mixéru. 

Pokrmy vhodné pro tyčové mixéry

  • Omáčky
  • Polévky
  • Ovocné koktejly
  • Majonézy
  • Dresinky
  • Pyré
  • Přesnídávky

 

ZÁVĚREM

Tak jako je tomu například u odšťavňovačů je třeba při výběru mixéru věnovat pozornost  propracovanosti hlavy a do mixéru se vyplatí investovat. Vhodným doplňkem je příslušenství, ale zejména u levnějších variant se cena výrazně promítne do celého zpracování. Výhodou oproti stolnímu mixéru je skladnost a použití přímo v hrncích při vaření polévky nebo omáčky. Vzhledem k malým rozměrům, výkonu, jako mají stolní mixéry, nedosáhnou.

 

 

 Zobrazit kompletní nabídku

 

denishenry